24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Абазовиќ објави колку и должи Ѓукановиќ на државата

Најчитани вести

Црногорскиот вицепремиер Дритан Абазовиќ тврди дека претседателот Мило Ѓукановиќ  и должи на државата 12,4 милиони евра данок.

„Додека зборуваше за наводното почитување на Уставот и законот, Мило Ѓукановиќ  и должи 12,4 милиони евра данок на државата“, напиша Абазовиќ на својот профил на Твитер.“.

„Нема повеќе недопирливи“, рече Абазовиќ, кој заедно со пораката објави и податоци за блокирани правни лица од порталот на Централната банка на Црна Гора.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com