Home » А плата може од Северна, нели?

А плата може од Северна, нели?

by Журнал.мк

Пишува: ДИЈАНА ТАХИРИ

Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ, Левица и ДУИ е секако на највисокото можно ниво, не само кога се избра новиот претседател на Собранието, Албанец. Едните поради насилниот упад во собранието (“крвавиот четврток”), кои како причина за насилствата, одбраа пред јавноста да биде Албанецот претседател на Собрание, а не тоа што конечно им се одзеде власта од раце. Но сега – си најдоа супералбанец, очигледно по некој нивни терк. Времето ќе покаже, и тоа многу скоро. И секако, државна плата. Северна.

Вторите, Енверхоџовци и Путинољупци и џавкачи, и албанофоби и секаквофоби, се додека им е удобно, во Северна. И, да, имаат слика со Албанците кога ги ,,сакаа”.

Третите – ,,све би дао да сам на твом мјесту” муабетот.

За ВЛЕН – во наредна прилика (ви ветувам забава).

Муабетот ми е, лицемерието смрди труе, но и с’скањето од губитниците со глупави образложенија, односно сеирџиски како пред задруга.

Важно, сите во Собрание, наскоро и во Влада, а од пред една недела и во Вила Водно, си земаат плата од Северна. Наша си е!

Преземено: Цивил Медиа

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More