15.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

„A place to bury strangers“ вечерва во МКЦ

Најчитани вести

Вечерва, со почеток од 20 часот во МКЦ ќе се одржи концерт на американскиот бенд „A Place To Bury Strangers“!

„A Place To Bury Strangers“ по трет пат настапуваат во МКЦ во последниве 10 години.

Овој пат, во рамки на европската турнеја го промовираат новиот албум „See Through You“.

Пред нив, ќе настапи поддржувачкиот акт – „PLATTENBAU“, меѓународна четворка базирана во Берлин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com