8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Aнгличаните октрија што си кажале Гомез и Стерлинг

Најчитани вести

Атмосферата во репрезентацијата на Англија неочекувано беше нарушена веднаш на првиот тренинг после собирот.

Имено, Рахим Стерлинг и Џо Гомез имаа судир после кој фудбалерот на Ливерпул заврши со гребнатини на лицето, а нивните соиграчи од репрезентацијата се обидувале да ја смират ситуацијата.

Тоа беше продолжување на расправијата која ја имаа овие двајца фудбалери во дербито помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити во неделата.

Англиски „Дејли Мирор“ ангажирал професионален читач од усни за да откријата што овие двајца фудбалери си кажаа еден на друг во текот на инцидентот.

„Немој да се заеаваш со мене Џо. Не се заеавај со мене“, повторил Стерлинг, додека овој му возвратил: „Само дојди“.

Инаку, после инцидентот на тренингот селекторот Герет Саудгејт го суспендираше Стерлинг за натпреварот против Црна Гора.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести