32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Aлфите го пронајдоа детето што се изгуби на кејот на Вардар

Најчитани вести

Единицата Алфа го пронајде 12 годишниот Мартин кој денеска се загуби во близина на кејот на реката Вардар.

Од МВР информираа дека момчето било пронајдено во близина на хотелот Хилтон и потоа предадено на мајката.

Мајката на Мартин претходно пријави во полицијата дека околу 14 часот кај маркет во близина на кејот на реката Вардар го изгубила својот син, кој боледува од аутизам. Од полицијата соопштија дека веднаш презеле мерки и активности за пронаоѓање на детето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com