19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Aлбанија, нови земјотреси од Драч и Тирана

Најчитани вести

Серија земјотреси ја погодија повторно Албанија. Граѓаните во паника ги напуштија своите домови. Во меѓувреме, градоначалничката на Драч си даде оставка по изјавата дека е среќна што се 50 жртви, бидејќи бројката можела да биде многу поголема.

Јавноста бурно реагираше на оваа изјава и таа мораше да се повлече.Општинскиот совет веќе назначи нејзин заменик. Утврдувањето на штетите од земјотресот се уште трае. Во инспекциите се вклучени и странски експерти од многу европски земји.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com