-3.7 C
Skopje
Saturday, January 16, 2021

Aктивен e пожарот на потегот Страчинци – Брњарци

Најчитани вести

Пожарот на потегот Страчинци – Брњарци на планината Скопска Црна Гора сѐ уште е активен, информираа утринава за МИА од Противпожарната единица на Град Скопје.

Пожарот избувна вчера попладне и гори нискостеблеста шума. Непристапниот терен и ветарот ја отежнуваа работата на пожарникарите.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести