Home » Aвтомобил се преврте кај МАНУ

Aвтомобил се преврте кај МАНУ

by Журнал.мк

Автомобил се превртe на булеварот „Крсте Мисирков” во близината на МАНУ во Скопје. Несреќата се случила три часа по полноќ.

Oд СВР Скопје информираат дека сообраќајкајната незгода се случила во 2.55 часот кога возачот на автомобил од марката „пасат” со скопски регистарски таблички ја загубил контролата над возилото и се превртел.

Возачот Љ.Ч (45) поминал без повреди, а причинета е само материјална штета врз возилото.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More