ТЕСТ: Škoda Octavia 2.0 TDI EVO 150 DSG Style – Бестселерот, дигитализиран!

Со новата, четврта генерација на својот најпопуларен модел, Škoda воведува еден поинаков, помодерен...

Mercedes го откри дигитализираниот ентериер на новата генерација на S-Class

Новата S-Class (W223) ќе ја има конечната презентација на крајот на летото –...

Cupra го претстави својот жежок hatchback на струја, el-Born

Cupra, перформанс под брендот на Seat, официјално го претстави својот прв целосно електричен...

Lamborghini го претстави новиот хибриден Sian Roadster

Lamborghini Sian Roadster ќе биде произведен во само 19 примероци, но проблемот е...

Е-трон кју4 спортбек: кросовер концепт што целосно ги следи трендовите (ФОТО+ВИДЕО)

Ауди во едно возило успеа да собере сѐ што во моментов се смета...

Mercedes S класа пристигнува со новиот MBUX инфозабавен систем

Иако новиот Mercedes S класа нема да биде прикажан целосно, германскиот производител сепак...

Toyota RAV4 е најекономичен плаг-ин хибрид модел на американскиот пазар

Toyota реши да ја надгради својата понуда на хибриди со плаг-ин хибрид изведба...

Peugeot подготвува модел 1008

Во автомобилската сфера веќе подолго време кружат шпекулации дека Peugeot сака да лансира...

Škoda ги претстави Octavia RS изведбите со бензински и дизел мотор

Четвртата генерација на Škoda Octavia полека го комплетира својот моќен тим, а последната...

Mercedes повлекуваат 670.000 возила поради дефект

Ниту возилата на Mercedes не се совршени. Како што пренесуваат германските медиуми, овој...

Волво повлекува најголем број возила во својата историја

Да биде срамот поголем, причината за повлекување се детали по кои марката е...

Suzuki го претстави новиот плаг-ин хибриден Across – кој всушност е Toyota Rav4!

Suzuki и Toyota најавија соработка која ќе резултира со неколку ребрендирани модели –...

Bentley ги претстави деталите за темелното освежување на бестселерот Bentayga

Првиот SUV на Bentley кој го доби името Bentayga очекувано се претвори во...

Во 2024 пристига Volkswagen ID.3 во верзија R

Некои медиуми повторно пишуваат дека Volkswagen планира подоцна да понуди спортска R верзија...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen го претстави освежениот Tiguan, претставен и Tiguan R!

Супер-успешниот Tiguan добива освежување – и покрај затегнатиот лик, добива и нови мотори,...

Ford Kuga е најпродаван плаг-ин хибрид во Европа во 2020 година

Ford тргна во голема офанзива во фазата на електрификација на својата гама, а...

Ауди го претстави обновениот Q5 (ВИДЕО)

Спортско урбаните возила дефинитивно го презедоа пазарот и кога станува збор за луксузни...

Над 600 љубители на Порше се собраа на едно место, држејќи социјална дистанца (ВИДЕО)

Тие го зачинија дружењето со гледање на филм заедно, без да го загрозат...

Great Wall подготвува компактен електричен автомобил Ora R2

Ora ја претставува најмладата компанија ќерка, подружница на познатиот кинески производител на автомобили...

Ѕирнете во блиндираните автомобили на ТИТО

Од импозантните автомобили со кои се возеше Јосип Броз- Тито, најмногу значење им...