InterServer Web Hosting and VPS

Сите нови Samsung телефони автоматски ќе ги блокираат спам повиците

На корисниците наскоро ќе им биде олеснето да ги избегнуваат спам робо-повиците, како...

Батеријата на iPhone 12 трае 20 проценти помалку на 5G мрежата

Новите iPhone 12 смартфони се првите уреди на Apple што ја поддржуваат 5G...

Откриени какви екрани ќе имаат смартфоните од Galaxy S21 линијата

Се појавуваат се повеќе вести и информации кои укажуваат на тоа дека би...

Новиот Windows 10 апдејт донесува освежено Start мени и подобрен Edge

Microsoft почна со испорака на Windows 10 October 2020 ажурирање. Иако не се работи...

Новите Acer лаптопи пристигнуваат со Intel Iris MAX графички карти

Acer ги претстави своите нови потрошувачки лаптопи во рамките на Swift, Spin и Aspire...

Adobe Photoshop сега може да се користи за откривање лажни фотографии

Како дел од иницијативата за автентичност на содржината, Adobe започна да работи на...

Microsoft Teams ја добива функцијата што долго ја чекавме

Microsoft Teams конечно ја воведува опцијата со помош на која ќе можете да...

Сондата на НАСА зема примерок од астероидот Бену (ВИДЕО)

Вселенското летало на NASA ја допре површината на астероидот Бену и зема примерок...

MagSafe полначот може да ги полни Galaxy Z Fold2, Pixel 5 (ВИДЕО)

Една од најинтересните карактеристики на iPhone 12 серијата на Apple е новиот MagSafe екосистем...

Vivo претстави четири смартфони во Европа, X51 5G има гимбал камера

Шест години откако ги направи првите чекори на меѓународната сцена, кинеската компанија Vivo...

Microsoft е најчесто користен IT бренд во хакерските напади

Компанијата Check Point Research, која за занимава со анализа на компјутерскиот криминал, објави...

Познати се речиси сите детали за Huawei Mate 40 Pro

Неколку дена пред објавата, страницата WinFuture го расипа изненадувањето и ги објави речиси...

Apple Music добива телевизиски музички канал

Apple го лансираше Apple Music TV, што е верзија на Apple Music услугата...

Модулот на NASA ќе слета на астероид и ќе има само десет секунди…

Агенцијата NASA се подготвува да го спушти вселенскиот модул на астероидот Бену и...

Апликацијата Smartify е Shazam за уметнички дела

Виртуелната реалност влезе на голема врата во секојдневниот живот. Има се повеќе апликации...

Безжичен полнач на Xiaomi што ја полни батеријата за 19 минути (ВИДЕО)

Xiaomi моментно на пазарот нуди безжичен полнач што има 55W опција на полнење,...

Canon EOS M50 Mark II е наменет за влогери и стримери

Поминаа нешто повеќе од две години откако Canon прв пат имплементираше 4K поддршка...

Snapchat со нова функција ќе им конкурира на TikTok и Instagram

Snap го исполнува своето ветување дека ќе овозможи музика на Snapchat. На тој...

Развиена нова технологија за отстранување тумор во мозокот

Американските научници развија технологија која овозможува примена на ласер при отстранување тумор на...

Нови детали и фотографии од Huawei Mate 40 Pro+ телефонот

Huawei Mate 40 серијата телефони ќе биде претставена на 22. октомври, а интересно...