InterServer Web Hosting and VPS

Black Shark 3S официјализиран: 120Hz екран и Snapdragon 865 чип

Black Shark 3S е официјално претставен и пристигнува со неколку надградби во однос...

Nokia планира објава на нови телефони следната недела

Неодамна се појавија информации дека HMD Global планира да претстави неколку нови телефони од...

Кина го заврши својот глобален сателитски навигациски систем (ВИДЕО)

Кина соопшти дека нејзиниот глобален сателитски навигациски систем BeiDou-3 сега е целосно оперативен...

Konami произведува компјутери наменети за гејмери (ВИДЕО)

Konami претстави 3 модели на компјутери кои се дел од Arespear линијата, како и...

Huawei MatePad 10.8 наскоро ќе биде претставен

Неодамна дојавувач од Кина објави дека Huawei наскоро ќе претстави таблет под името Huawei...

Galaxy Note20 телефоните доаѓаат со подобрен Exynos 990 чипсет?

Најголемиот број протечени информации кои досега се појавуваа за Samsung Galaxy Note20 линијата беа...

Први фотографии од Motorola Razr 2020 моделот

Откако Razr 2019 ја заживеа легендарната Razr серија на Motorola, компанијата е подготвена...

Протече фотографија од Samsung Galaxy Z Fold2

Samsung го навести Galaxy Z Fold2 флексибилниот уред во видеото кое го најавува својот...

LG двојно ќе го зголеми производството на OLED панели

LG го отвори својот нов производен погон во Гуангжу, каде компанијата почна со производство...

„Дојче телеком“ и „Ериксон“ воведуваат 5G-радиомрежа во Германија

„Ериксон“ и „Дојче телеком“ (ДТ) потпишаа договор за воведување 5G-радиопристапна мрежа (РАН) низ...

Тизер за Galaxy Unpacked ги открива сите претстојни уреди (ВИДЕО)

Samsung na 5. август ќе претстави пет нови премиум уреди, а главни меѓу...

Xiaomi Mi Ebook Reader наскоро ќе стане достапен глобално

Xiaomi минатата година го претстави својот прв читач на електронски книги – MiReader....

Asus го објави најмоќниот смартфон за гејмери – ROG Phone 3 (ВИДЕО)

Asus го претстави најмоќниот и најскапиот гејмерскиот смартфон ROG Phone 3.

Роверот „Упорност“ в четврток ќе полета кон Марс

Вселенскиот ровер „Упорност“ (Perseverance) в четврток ќе полета кон Марс, соопшти американската Национална...

Прва дигитална валута издадена од централна банка

Банката на Литванија (LCB) издаде сопствена дигитална колекционерска монета LBCOIN. Врз основа на...

Неверојатна фотографија на Сатурн снимена со теелскопот Хабл

Вселенскиот телескоп Хабл сними на почетокот на јули нова фотографија од Сатурн, која...

Apple се подготвува за објава на нов iMac со Intel процесор

Apple би можел да претстави нов iMac компјутер во текот на оваа недела....

Апликација за Galaxy Watch 3 открива контроли со движење

Апликацијата за Samsung Galaxy Watch 3 се појави на Play Store, а според...

Garmin веќе петти ден жртва на голем ransomware напад

Компанијата Garmin која е позната по креирање на фитнес часовници и GPS уреди,...

Apple ќе го одложи претставувањето на новата iPhone 12 серија

Компанијата Apple најверојатно ја презакажа планираната презентација на новите модели од iPhone 12...