Шпански бизнисмен осомничен за кражба на два милиона заштитни маски

Шпански бизнисмен е осомничен за кражба на здравствен и санитетски материјал. Тој, наводно,...

Сопствениците на скапи автомобили помалку се грижат за пешаците

Резултатите од една студија во САД покажуваат дека сопствениците на поскапи и луксузни...

Розевата е новата боја во ентериерите за 2020

Во последните неколку години, розовите ентериери се почесто ги среќаваме во угостителски објекти...

Чистењето на вашиот плакар не мора да биде проблем! Како брзо и едноставно да одлучиме што да задржиме а што да фрлиме?

Неуредниот плакар може и те како да влијае врз психичкото здравје. Не за...

Колку често треба да го дезинфицирате вашиот дом?

Сигурно се прашувате колку често треба да го дезинфицирате вашиот дом сега кога...

Пристигнува ‘отровната комета’ – последен пат нè посетила кога Египќаните ги граделе големите пирамиди

Кометата на 27-ми мај ќе помине покрај Земјата на оддалеченост од околу 117...

Орангутанка видела како луѓето ги мијат рацете, па почнала и таа

Иако не веруваме дека постои некој кој не го знае ова, некои работи...

Розовата месечина доаѓа за два дена: Еве каде може да се види и кое е нејзиното значење

Во Велика Британија се очекува дека Розовата Месечина ќе биде видлива на 8-ми...

Невообичаено сјајна комета наскоро ќе ни го осветли небото

Во средновековните времиња, се сметало дека кометите претскажувале болести, војни, смрт...

(Видео) Стјуардеса насмеа многумина со снимката на која покажа како работи од дома

Стјуардеса покажа како работи од дома, а видеото насмеа многумина на социјалните мрежи.

Маска, онлајн љубовни состаноци: Животот на Оги, најпопуларното куче во Македонија, во изолација

„Ги презентира модните комбинации купени пред карантинот, ги поздравува соседите од тераса...

Рекорд во кревање тегови под вода

Дигањето тегови е тежок спорт, но станува уште потешко кога вежбате под...

За време изолацијата, луѓе од својот дом рекреираат уметнички дела

Музејот Гети од Лос Анџелес започна иницијатива преку социјалните мрежи за се грижи...

Осамените делфини во зоолошка полудеа од среќа кога го видоа мрзливецот

И на делфините во еден тексашки аквариум и зоолошка им недостигаат луѓе,...

ВИДЕО: Маж со карантинска пародија на „Hello“ од Адел ќе ве расположи

Седењето дома ја буди креативноста кај многумина. Крис Мен сними карантинска пародија...

4 чекори како да бидете потрпеливи и да ги избегнете расправиите додека сте во изолација

Во сите врски, без разлика дали се романтични, професионални, семејни или финансиски, може...

„Мајка ми ги бања производите во када“, „Мојата ги пегла парите“ – стравот од корона вирус раѓа разни идеи

Заради пандемијата од корона вирусот сите почнавме да смислуваме разни начини за дополнителна...

Како да ја спречите навиката да го допирате лицето?

Покрај мерките преземени во многу земји, постојано слушаме за фактот дека мора...

Куоката се нарекува најсреќно животно во светот, а овие фотографии го докажуваат тоа

Не мора повеќе да трагате по најсреќното животно на светот затоа што мислиме...

Панорама Љубов во време на коронавирус: Двојката која се среќава преку граница

Пандемијата на коронавирусот предизвика многу ограничувања и проблеми за луѓето. Но Инга...