Чуден остров: Место полно со гас што ве тера да се смеете до солзи, но и да ги исплаши научниците

Екстремните температури и непријателската околина се дел од секојдневниот живот за многу научници,...

Благодарение на мачка дошла до наследство од 2 милиони фунти

Венетиа Муреј од Велика Британија станала побогата за два милиони фунти, откако мачката...

Реакцијата на овој ракун кога помислил дека ги изел сите зрна грозје е вистински хит на интернет

Видеото во кое еден симпатичен ракун јаде грозје од чинија масовно се споделува...

Морничаво: Француска пекара користи бизарна состојка за правење леб!

Француска пекарка има посебен рецепт за леб. Имено, таа додава урина од жени...

Нашол торба со 30.000 евра и Ролекс! Веднаш им ја вратил на сопствениците, а тие богато го наградиле

Туристи од Унгарија испаничиле кога збележале дека загубиле торба со пари и предмети...

Снимката од необичното суштество ги избезуми луѓето: “Знае ли некој што е тоа?”

Американка која за време на прошетка во природа наишла на чуден вид суштество...

Човеколики мајмуни во изолација поради страв од корона вирус!

Големи човеколики мајмуни се ставени во изолација од страв да не бидат заразени...

“ВИДЕЛ ЖИВОТНО СО ДОЛГИ ПРСТИ” Постои доказ кој открива дали сте имале врска со вонземјанец (ВИДЕО)

Илјадници луѓе во САД веруваат дека ги украле вонземјани, па се поставува прашање...

Сите спиеме на овој начин и сме биле во право: Еве научно објаснување зошто ја држиме барем едната нога надвор од прекривката

Понекогаш сите имаме потешкотии да заспиеме, а секој од нас има омилена поза...

Необично суштество се појавило на плажа, луѓето едногласни: „Тоа вреди многу, стави го на „eBay““

На плажата во австралиски Квинсленд се појавило чудно морско суштество, а некои од...

Трудница сакала да се фотографира со тигрица, а потоа големата мачка го забележала нејзиниот стомак…

Кога Британи Смит-Озборн од сојузната држава Индијана ја посетила зоолошката градина Потаватоми во...

Бездомна мачка влегла во домот на едно семејство, се омачила и добила шанса за нов живот

Претходно оваа година, една мачка лутала низ една населба во Сиетл. Таа станала...

Гостите на венчавката биле ”нападнати” поради проѕирниот фустан на девојката: „Ја засени невестата“

Гостите на една венчавка ги нападнале на социјалните мрежи поради изборот на фустан...

На филери потрошила околу 2.000 долари: „Дури сега изгледам убаво, момците ме сакаат повеќе“

Анастасија Покресчук, од украинскиот главен град Киев, опседната е со вбризгување хијалуронски филери...

Фотографиите од лилјак со големина на човек ги исплаши луѓето: “Јас би ја напуштил земјата”

Луѓето ширум светот останале згрозени од големината на овој огромен лилјак.

Пронајден диносаурус голем колку паметен телефон

Археолози во САД го пронајдоа најмалиот диносаурус, засега познат, кој живеел во праисторијата....

Индиец за златна маска платил речиси 3,5 илјади евра: Не го штити од ништо, но му донела слава

Индиецот станал хит на социјалните мрежи поради златната маска, која ја платил речиси...

Заштита од коронавирус: Пар од Русија изградил огромна пирамида во сопствениот двор од бизарни причини

Пар од Истинка, мало село сместено на 12 километри од Санкт Петербург во...

На овој локалитет брдата ”горат” околу 100 години – никој не знае како човекот предизвикал бес во природата

Туристите многу тешко можат да стигнат до тој локалитет, а мештаните не се...

„Фуџитсу“ воведува трајно работење од дома

Технолошката компанија „Фуџитсу“ денеска соопшти дека ќе го преполови бројот на вработени во...