InterServer Web Hosting and VPS

Како временските промени влијаат врз нашето здравје: Колку е тоа опасно ?

Колку пати сте чуле од вашите најблиски дека се чувствуваат лошо поради времето?...

Намирници кои ќе ве заштитат од грипови и настинки

Бидејќи студените денови доаѓаат со есента, многу е важно да се заштитиме и...

Овој народен лек пијте го 10 дена, во текот на следната година ќе немате проблеми со висок крвен притисок!

Сварете 1 литар вода, откако ќе ставите половина килограм шеќер и 5 големи...

Чај за лекување на тумори и намалување на симптомите во менопаузата: Народен лек кој се пренесува низ генерациите! (РЕЦЕПТ)

Ја чисти крвта, ги намалува туморите, ги ублажува симптомите на менопаузата и го...

Како да го избегнете добро познатиот Јо-Јо ефект: Со овие совети несаканите килограми нема да се вратат

Проблемот со кој се соочуваат многу луѓе за време на диетата е таканаречениот...

Професорка од Харвард тврди: „Кокосовото масло е чист отров, најдете замена!“

Сепак, не сите експерти се согласија со неа. Ништо не е штетно ако...

Чајот воопшто не е здрав ако го приготвувате на овој начин: Цел живот овој напиток го подготвуваме погрешно

Чаевите се меѓу најздравите пијалоци, но поради една грешка направена при готвењето, овој...

Ако имате потреба од чоколадо, зачинета храна, мраз, организмот има сериозен проблем: Реагирајте веднаш!

Според научниците, желбата за одредена храна може да биде показател дека на вашето...

Бројката на новодијагностицирани стабилизирана на околу 10 отсто од тестираните

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај...

Филипче: Карантин нема да има, можно е задолжително носење маски на отворено

Состојбата полека се стабилизира, односно повторно е вратена на 10 отсто заразени од...

Во време на ширење на корона вирусот, обрнете посебно внимание на настинките: Придржувајте се кон овие совети!

Една од најефикасните форми на заштита од риновируси, најчестите виновници за настинки, а...

И ДОКТОРИ ПРЕПОРАЧУВААТ! За здрави бубрези: Пијте го овој пијалок!

Што им штети на бубрезите? Кога бубрезите ќе бидат преоптоварени...

Сок од коприва за зајакнување на имунитетот кај возрасни и деца! Направете свој домашен ОСВЕЖИТЕЛЕН сируп! (РЕЦЕПТ)

Наместо разни фабрички произведени напитоци, подгответе здрав сируп кој ќе го зајакне имунитетот...

Како да ја ублажите главоболката?Наместо да земате лекови, подобро да ги избегнувате овие намирници!

Еве кои намирници треба да ги избегнувате кога имате главоболка:

ДОПОЛНИТЕЛНА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19: Која е најновата стручна препорака?

Пандемијата КОВИД-19 трае повеќе од половина година, а поголемиот дел од светската популација...

Прекувремената работа не значи поголема продуктивност, а може да направи сериозни проблеми за вашето здравје!

Колку часови неделно поминувате на работа? И колку пати сте помислиле: Еве уште...

Секоја емоција влијае на некој орган: Што се случува кога сме среќни, а што кога сме лути

Бес, среќа, тага, грижа, размислување, страв и шок – секоја од овие емоции...

Фасцинантни вируси: Зошто некои од нив исчезнуваат, а други преживуваат?!

Вирусите со брзо мутирање исто така ќе соберат некои мутации што ги уништуваат,...

Може ли кремата за раце да ја намали ефективноста на средствата за дезинфекција?

Спрејови и гелови за дезинфекција на рацете станаа производи што ги користиме неколку...