InterServer Web Hosting and VPS

Што е парализа на спиењето и како да се избегне тоа

Чувство на беспомошност, отежнато дишење и страв може да се појави кога ќе...

Ново истражување со нова надеж: Имунитетот на Корона вирусот сепак трае подолго од што мислевме

Комбинирани, овие слоеви на заштита му овозможуваат на имунолошкиот систем да го препознае...

Важен симптом на коронавирусот: Овој вкус во устата може да биде знак дека сте заразени!

За време на дополнителни прегледи, пациентката откри дека полека ја губи способноста за...

Во Сингапур родено бебе со антитела на Ковид-19

Во Сингапур мајка што во март, за време на бременоста била инфицирана од...

СЕ ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ ПРИЈАВИЛЕ ИСТ ПРОБЛЕМ ПО КОРОНАТА: Нивните заби паѓаат одеднаш, стоматолозите објаснуваат зошто!

Замор, опаѓање на косата, заборавеност, како и болка во мускулите се симптоми кои...

Ново откритие на научниците: Екстракти од коноп успешни во спречување на заразата со Ковид 19

Канадските научници спроведоа студија која сугерира дека нови екстракти од канабис (канабис сатива)...

Руските лекари советуваат: Зошто после миење на рацете со сапун НИКОГАШ не смеете да користите антисептик

Ако ја имате оваа навика, кожата на рацете станува груба и може да...

Колкава е сега веројатноста да умрете ако сте заразени со Корона

Јавноста е збунета од различни начини на пресметување на смртноста: IFR, CFR, специфична...

Научниците испитуваат дали крвната група има некакво влијание врз тоа дали и како можеме да се заразиме со Корона

На пример, едно истражување покажа дека луѓето со група 0 имаат дванаесет проценти...

Јапонски добитник на Нобелова награда смислува генијален метод за подмладување: „Јадете се сами себе!“

Јапонскиот научник Јошинори Охсуми го откри принципот на диета што помага во зачувување...

НАУЧНИЦИТЕ НАПРАВИЈА НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ И ОТКРИЈА: Дали може маските да се користат повеќе пати? Правилото е дека не може, но има еден метод

Експертите истакнуваат дека перењето хируршки маски во машина за перење не е добра...

Одлично откритие! Спреј за нос кој штити од КОРОНАВИРУС 48 часа, состојки безбедни за здравјето!

Се чека зелено светло за масовно производство Наскоро може да...

Студија открила кои се потенцијалните физички карактеристики на оние кои најмногу го шират Корона вирусот

Супер-расптостранувачите на вирусот имаат две забележителни физички карактеристики поради кои имаат поголем потенцијал...

Короната влијае на мозокот: Научниците го откриле подмолниот механизам на вирусот кој нè тера да заразиме што повеќе луѓе

Истражувачи од Универзитетот во Њујорк во Албанија објасниле дека Ковид 19 го менува...

МАСКАТА ИМА РОК НА ТРАЕЊЕ: Ако ова ви се случува треба веднаш да ја замените затоа што повеќе не ве штити вас и другите...

Ако препознаете некој од овие шест знаци на вашата маска, престанете да ја...

Спуштете го крвниот притисок за краток временски период

Спречете го високиот крвен притисок со помош на намирниците кои ги имате во...

НОВО ОТКРИТИЕ: Короната останува во телото три месеци, негативниот PCR не значи ништо!

Случаи на реинфекција се можни и навистина ретки засега, да се верува дека...

Научниците пронајдоа начин за подобрување на интелигенцијата: Ги споделуваме сите детали!

Шолја топол чоколаден напиток не само што ќе ве загрее и потенцијално ќе...

Ако земате витамин Д од страв од корона, треба да обрнете внимание на овие работи

Неодамнешното истражување за влијанието на дефицитот на витамин Д врз сериозноста на развојот...

Пет настани од детството кои ја формираат психата на идниот човек

Искуствата кои ни се случиле во детството не следат целиот живот и се...