Џерард: Крвавев долу, а моите соиграчи се смееја…

Стивен Џерард, легендарниот капитен на Ливерпул, кој моментно работи како тренер на Ренџерс,...

Бреша: Балотели тежи 100 килограми, затоа не игра

Продолжува конфликтот меѓу Бреша и Марио Балотели. Клубот е експлицитен во намерата дека...

Неколку дерби пресметки во Лисабон и отворен пат до финале за ПСЖ и Атлетико

Попладнево во Нион беше одреден расплетот на Лигата на шампионите, најелитното европско натпреварување...

Мурињо: Само судијата не го виде пеналот врз Кејн

Менаџерот на Тотенхем Жозе Мурињо бил незадоволен од судењето на натпреварот во Бортнмут....

Напладне се трасира патот до финалето на необичната сезона во ЛШ

Со ждрепката на двојките за преостанатите средби од елиминациските рунди, денеска точно напладне,...

Солскјер пронајде причина за незадоволство: Се надевам дека на крајот нема да решава…..

Манчестер Јунајтед игра навистина импресивно по корона паузата и изгледа како тим за...

Ибрахимовиќ: Ако Милан остане ваков каков што е, тогаш си одам!

Златан Ибрахимовиќ повторно навести дека заминува од Милан, главно поради несогласувањата со неамбициозноста...

Буфон треба стане тренер и да го предводи Јуве

Силвано Мартина, менаџерот на голманот на италјанскиот фудбалски шампион Јувентус, Џанлуиџи Буфон, се...

Далиќ селектор на Хрватска до 2022 година

Повеќе нема дилеми кој ќе ја води селекцијата на Хрватска на следниот Мундијал...

Гатузо потврди дека Милик сака да го напушти Наполи

Тренерот на италијанскиот фудбалски калчолигаш Наполи, Џенаро Гатузо, потврди дека напаѓачот Аркадиуш Милик...

Сити оствари рекордни 93,7 % точни додавања на натпреварот против Њукасл

Манчестер сити вчеравечер го совлада Њукасл со 5:0 на натпреварот од 34-то коло...

132 години во Англија немало тим како Ливерпул

Новите шампиони на Англија, фудбалерите на Ливерпул, вчера славеа кај Брајтон (3:1) и...

Од Наполи потврдија: Брзо ќе го финализираме новиот договор на Елмас

Спортскиот директор на Наполи, Кристијано Џунтоли потврди дека Елиф Елмас ќе ја продолжи...

Реал Мадрид не може веќе да го трпи однесувањето на Јовиќ, Србинот оди на продажба

Кратко ќе трае авантурата на Лука Јовиќ во Реал Мадрид, клубот планира да...

Салах е четвртиот фудбалер на Ливерпул со учество во постигнување 100 гола во Премиер лигата

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, беше двоен стрелец синоќа против Брајтон (3:1) на...

Интер заинтересиран за Манџукиќ

Италјанскиот фудбалски калчолигаш Интер размислува за потпишување на договор со поранешниот напаѓач на...

Хаверц бара дозвола од Баер да си замине

Фудбалерот од средниот ред на Баер, Каи Хаверц, побара од клубот да го...

Барса нема намера да го продаде Гризман

Антоан Гризман и неговите застапници одржале состанок со челниците на Барселона. На состанокот...

Роналдо бара од соиграчите да ги кренат главите по поразот од Милан

Најдобриот играч на Јувентус, Кристијано Роналдо, по поразот на гостувањето кај Милан (4:2)...

Клубот на Берлускони го сака Несторовски, има уште неколку заинтересирани за Македонецот

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски ќе го напушти Удинезе по крајот на сезоната, за...