Уапсени три лица за тешка кражба во Арачиново

Скопје, 25 фебруари- Полициски службеници синоќа уапсиле двајца малолетници и 22-годишно лице од...

Татко физички нападнал соученик на неговиот син

Скопје, 25 фебруари- Татко физички нападнал 12-годишен соученик на неговиот син, вчера во...

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Скопје, 25 фебруари- Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за...

Уапсен полицаец кој побарал и примил поткуп за да не напише казна

Скопје, 25 фебруари- Скопски полицаец барал мито од 100 евра за да не...

Две деца нападнати и искасани од кучиња скитници во Скопје

Скопје, 25 фебруари- Две малолетни момчиња од 11 и 15 години биле каснати...

Во Скопје вчера од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Скопје, 25 фебруари- На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје во текот...

Пожар во стан во Ново Лисиче, пожарникарите ги извлекуваат станарите

Скопје, 25 фебруари- Пожарникари од скопската противпожарна бригада извлекуваат луѓе од запален стан...

Жител на Црешево нападнат во Ченто

Скопје, 25 фебруари- На 23.02.2020 во 19.30 часот во СВР Скопје, И.К.(39) од...

Струмичанка пријавила дека и исчезнал сопругот

Струмица, 25 фебруари- На 23.02.2020 во 16.20 часот во Полициската станица Струмица, Е.К.(28)...

Дваесетгодишно момче од Арачиново осомничено за продажба на марихуана

Скопје, 25 фебруари- Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за...

Уапсени 17-годишни maлолeтници од Тетово, полицијата кај нив пронашла марихуана

Тетово, 24 фебруари- На 23.02.2020 на крстосница на улиците „Киро Ристевски-Дрнц“ и „Љуботенска“...

Нападнат контролор во ЈСП

Скопје, 24 фебруари- Вчера И.И. (37) од Скопје пријавил дека околу 11:25 часот...

ТЕШКО ПOBPEДЕНО 15 ГOДИШНО ДЕВОЈЧЕ: Штипјанец со цитроен yдpил во мопед управуван од мaлoлeтничка

Штип, 24 фебруари- На 23.02.2020 во 17.20 часот било пpијавено дека во с.Стар...

Тетово, со пиштол на Гинекологија ги барал назад парите што ги дал за сопругата

Тетово, 24 фебруари- СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Ш.(25) од с.Боговиње, тетовско,...

Во Скопје „пајакот“ во изминатите три дена подигнал 119 возила

Скопје, 24 фебруари- Во текот на изминатитe денови (21, 22 и 23.02.2020) на...

Уапсен 24-годишник од Лојане, поседувал пиштол и рамка со куршуми

Скопје, 24 фебруари- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во...

Обвинение заради внесување дрога во затворот Идризово

Скопје, 24 фебруари- По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот...

Скопјанец пријавил дека му исчезнала сопругата

Скопје, 24 фебруари- На 22.02.2020 околу 11,30 часот во СВР Скопје, Б.Е.(38) од...

Пожар во фабрика за сокови во Охрид

Охрид, 24 фебруари- Во фабрика за сокови лоцирана на булеварот „Железничка“ во Охрид,...

Во македонско возило во Црна Гора откриени и запленети 12 килограми хероин

Во заедничка истражна активност на црногорската и македонската полиција, на граничниот премин Кула...