InterServer Web Hosting and VPS

СДСМ: Предлог-Буџетот нуди можности за рестарт на македонската економија

Предлог-Буџетот за 2021 година, подготвен од Владата предводена од СДСМ, е структуиран да...

Хотелиерите и угостителите очекуваат темелна анализа за марихуаната

Да се направи сеопфатна анализа и да не се избрзува со реализација на...

Завршен настан за Кампањата за промоција на ИПАРД Програмата 2014-2020

Телото за управување со ИПАРД при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска...

Конференција “Жените лидерки во бизнисот – Трансформација на бизнисот и животот“ во рамки на Глобалната недела на претприемништво

Овој понеделник во организација на „Стартап Македонија“ започна Глобалната недела на претприемништво. Овој...

Следната недела Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

Следната недела почнува собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година. Расправата почнува во...

Бизнисот бара целосно спроведување на мерките за поддршка

Туризмот и угостителството, како и текстилната и автомобилска индустрија очекуваат спроведување на сеопфатни...

Бектеши: Буџетот на Министерството за економија за 2021 година ќе изнесува 826 милиони денари

Буџетот на Министерството за економија за 2021 година е предвидено да изнесува 826...

Продолжуваат консултациите за иницијативата недела да се прогласи за неработен ден

Министерството за труд и социјална политика ги продолжува консултациите за иницијативата недела да...

Онлајн обложувањето да биде трајно законско решение, бараат спортските обложувалници

Уредбата со која во земјава се овозможи он-лајн спортско обложување преку домашните лиценцирани...

Искористени се 43.000 од вкупно 110.000 ваучери за туризам

Со барањето до крајот на зимата да се стави клуч на угостителските објекти,...

Стопанската комора со предлог-мерки за поуспешна туристичка сезона во 2021 година

Предлог-мерки за поуспешна туристичка сезона во 2021 година, ќе соопшти денеска на онлајн...

7,5 милиони евра помош за угостителско-туристичкиот сектор

Туристичко-угостителскиот сектор кој трпи значителни штети од ковид кризата ќе добие од државната...

Бектеши: В понеделник ќе ја објавиме мерката за враќање на туристичката такса од 2019 година

Министерството за економија в понеделник ќе ја објави мерката за враќање на туристичката...

ВИДЕО: 17.2 милиони евра ќе бидат поделени на 400 компании за помош од ковид-кризата

Вкупно 400 компании ќе добијат 17,2 милиони евра финансиска поддршка, соопшти премиерот Зоран...

Бектеши: 400 компании ќе добијат 17,2 милиони евра финансиска поддршка

Вкупно 400 компании кои инвестирале во текот и во пост -ковид периодот ќе...

УЈП го продолжува рокот за поднесување на барања за финансиска помош- Системот преоптоварен

Продолжен е рокот за поднесување на барања за финансиска помош за два дена,...

По 6.000 денари на сметка, нема да може да се повлекуваат во кеш!

Комплетно е променет концептот за финансиска поддршка на погодените категории граѓани, овојпат, за...

Објавен јавниот повик за програмата „Млади менаџери и бизнис-лидери“

Под покровителство на Кабинетот на претседателот на Република Северна Македонија, а во соработка...

До 1.500.000 денари неповратна помош за развој на рибарството и аквакултурата

Од денеска до 30 ноември 2020 сите кои сакаат да градат нови или...

Што празник е 11.11 и што може да се очекува на овој ден – Очекувајте огромни попусти и супер понуди од Нептун!

Денот на самците 11.11 (единаесетти ноември) се одбележува од 1990г., како спротивност на...