InterServer Web Hosting and VPS

Курти: Во Вашингтон беше создадена „Четврта Југославија“

Поранешниот косовски премиер и лидер на движењето Самоопределување Аљбин Курти му даде ново...

Српскиот министер за надворешни работи бара отворање на прашањето за двојно државјанство со Црна Гора

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ смета дека ќе биде тешко да...

Бугарија очекува зголемен број на заразени во зимскиот период

Во септември ширењето на вирусот во Бугарија падна на едно од најниските нивоа...

НВО активисти дел од криумчарска мрежа во Грција

Грчката полиција поднела кривични пријави против припадници на невладини организации обвинувајќи ги дека...

Србинка заврши во притвор со новороденчето

Триесет и седумгодишна Србинка заедно со нејзиното новороденче е притворена во Шпанија, откако...

Нелсон: БиХ може да остане без помош од САД ако не ја спроведе Стратегијата за борба против трговија со луѓе

Доколку не се спроведе Стратегијата за борба против трговија со луѓе на Босна...

Дачиќ: Шансите Хашим Тачи да биде уапсен се 99 отсто

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во емисијата „Кирилица“ на Хепи ТВ...

Командантот на КФОР вели дека ЗСО е контроверзно прашање

Командантот на мисијата на НАТО во Косово, генерал-мајор Микеле Риси, изјави дека прашањето...

Помпео синоќа пристигна во куќата на Мицотакис на Крит, на протест во Солун запалено американското знаме

Во воената база Суда на грчкиот остров Крит, државниот секретар на САД Мајк...

Хрватска ќе ја намали бучавата во кафулињата за луѓето да комуницираат без да се доближуваат

Националниот штаб за заштита оваа недела ќе побара нови мерки против ширењето на...

„Велт ам Зонтаг“: Многумина Бугари имаат чувство дека живеат во мафијашка држава

Голем број Бугари сметаат дека живеат во мафијашка држава и ја обвинуваат ЕУ...

Уште еден земјотрес во близина на Света Гора

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер, беше регистриран кусо по 7...

Тодориќ одби да изнесе одбрана и да одговара на прашања на Судот во Загреб

Поранешниот сопственик на компанијата Агрокор, Ивица Тодориќ, му се извини на судијата и...

Бугарија: Само четири од 1000 паралелки се во карантин

Четири од 1.000 паралелки во Бугарија се ставени во карантин од почетокот на...

Коронавирусот го враќа полицискиот час во Црна Гора

Со оглед на исклучително распространетиот локален пренос на коронавирус, големиот број случаи во...

Трамп: Лидерите на Србија и Косово се прегрнаа во Белата куќа, прекрасно беше да се види тоа

На предизборен митинг во сојузната држава Пенсилванија, Трамп повторно зборуваше за неговото посредување...

Протест на семејствата на лица од БиХ кои се уште се во Сирија, министерот вети нивно враќање

Во Сараево денеска се одржа мирен протест на семејствата на жени и деца...

Ситуацијата во БиХ се влошува, 344 новозаразени и 12 починати

Во Босна и Херцеговина во последните 24 часа се евидентирани 344 нови случаи...

Корона во 25 белградски училишта, заразени 28 ученици

Од почетокот на учебната година, во вкупно 25 белградски училишта пријавени се случаи...

Поранешниот косовски шеф за воено разузнавање е уапсен по налог на Хаг

Кабинетот на специјализираниот обвинител во Специјалниот суд во Хаг потврди дека поранешниот шеф...