Камила Кабејо и Шон Мендес заљубен пар на црвениот тепих пред да ја изведат „Señorita“ на MTV VMA

Камила Кабејо и Шон Мендес беа меѓу наградените на синоќешната манифестација по повод MTV VMA.

Заљубениот музички пар позираше пред фоторепортерите со добиената награда, пред да настапи на сцената со актуелниот хит „Señorita“.

Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес

22-годишната пејчка и 21-годишниот пејач, кои започнаа да се состануваат пред неколку месеци, привлекоа бројни комплименти со романтичниот настап.

Нивниот хит беше номиниран во пет категории, но победи во две: Најдобра соработка и Најдобра кинематографија.

Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес
Камила Кабејо и Шон Мендес

Камила носеше бела креација од Balmain./femina.mk

Камила Кабејо
Камила Кабејо
Камила Кабејо и Шон Мендес
InterServer Web Hosting and VPS