Трет човек приведен поради нападот во Ница

epa08783807 Armed French police officers secure the street near the entrance of the Notre Dame Basilica church in Nice, France, 29 October 2020, following a knife attack. According to recent reports, at least three people are reported to have died in what officials treat as a terror attack. The attack comes less than a month after the beheading of a French middle school teacher in Paris on 16 October. EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Трет човек е приведен на сослушување во врска со нападот со нож во црква во јужниот француски град Ница, кога загинаа три лица, изјави за локални медиуми извор од полицијата.

Мажот, на возраст од 33 години, бил присутен за време на полицискиот претрес во петокот во домот на вториот човек осомничен дека бил во контакт со напаѓачот, млад Тунижанец, рече изворот.

„Се обидуваме да разјасниме каква е неговата улога во сето ова“, додаде изворот.

InterServer Web Hosting and VPS