Приведен скопјанец баран со потерница

Во скопската населба Триангла вчера во 18:20 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка -Отсек за потрага го привеле Г.К. (25) од Скопје.

По скопјанецот, соопштија денеска од МВР, била распишана потерница во врска со чл.236 ст.1 од КЗ на РСМ, за издржување на казна затвор од две години.

Како што посочуваат од МВР, лицето ќе биде спроведено во казнено поправна установа.

InterServer Web Hosting and VPS