Тер Штеген се врати на тренинзите со тимот на Барселона

Голманот Марк-Андре тер Штеген одржа тренинг со првиот тим на фудбалскиот гигант Барселона, се наведува на официјалната веб-страница на клубот.

Голманот е надвор од теренот откако Барселона беше поразена од Баерн во четвртфиналето од Лигата на шампионите (2:8) на 14 август.

Подоцна, Тер Штеген го оперираше коленото и имаше процес на рехабилитација. Оваа сезона голот на Барселона го брани Бразилецот Нето.

InterServer Web Hosting and VPS