РЕЦЕПТ: Доволно е да се земе само една лажица на ден: Овој домашен лек го зајакнува имунитетот!

Во периодот кога сме под влијание на сезонскиот грип и вирусот корона, најважно е да се зајакне имунитетот, бидејќи тој е најсилниот столб на одбраната.

Консумирањето на овој народен пијалок ќе помогне да се направи нашето тело посилно, поздраво и поотпорно на болести и стрес.

Комбинацијата од оваа храна е одлична за лекување на кашлица, треска, вируси, грип и воспаление на грлото. Неопходно е да се земе една лажица од овој лек на ден.

За подготовка ќе ви требаат:

1 лажица куркума во прав
1 лажичка рендан ѓумбир
1/4 лажиче црн пипер
1 лажичка рендан лук
1/2 чаша мед
1 лажица сецкани ореви

Подготовка:

Ставете ги сите суви состојки во тегла, промешајте, а потоа додадете мед. Добро измешајте за да направите хомогена смеса и чувајте го лекот во фрижидер.

InterServer Web Hosting and VPS