Седум починати и 272 заразени, ова е состојбата во скопските општини

Министерството за здравство информира дека во Скопје во последните 24 часа се регистрирани 272 нови случаи на коронавирус, а оздравени се 71.

Битката со вирусот ја загубија дури седум пациенти од Скопје (63, 78, 70, 73, 70, 71 и 64г).

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Скопје од почетокот на епидемијата изнесува 10762, од кои активни се 3174.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 151

• Гази Баба – 379

• Аеродром – 631

• Карпош – 511

• Центар – 484

• Кисела Вода – 366

• Ѓорче Петров – 255

• Бутел – 127

• Шуто Оризари – 19

• Студеничани – 6

• Сарај – 21

• Арачиново – 10

• Илинден – 51

• Сопиште – 26

• Чучер Сандево – 12

• Петровец –20

• Зелениково – 8

• Странец – 16

• Нераспределен- 81

Во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а регистрирани се 640 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје…

Posted by Венко Филипче on Thursday, October 22, 2020
InterServer Web Hosting and VPS