ЖЕНА ОД ХРВАТСКА ГО НАСМЕА РЕГИОНОТ! Ја заборави својата маска, па влезе во продавницата со кеса на главата

Иако заштитните маски се задолжителни во затворен простор со месеци, многумина сè уште ги забораваат пред да одат во продавница.

Една дама од Далмација не сакала да се врати во станот по својата маска, па ставила најлонска кеса на главата и стана хит на Фејсбук.

Нејзината фотографија е објавена на страницата „Дневна доза на просечен Далматинец“, каде има над 700 лајка и многу коментари, а покрај корона вирусот, кесата може дури и да ја заштити од дожд.

InterServer Web Hosting and VPS