Хесе очекува да го раскине договорот со ПСЖ

Напаѓачот Хесе Родригез сака да го напушти Пари Сен-Жермен пред да се затвори преодниот рок.

Според „Les Parisiens” 27-годишниот Шпанец очекува предвремено раскинување на договорот.

Францускиот фудбалски шампион се надеваше дека ќе го продаде играчот.

Хесе во 2016 година се пресели во ПСЖ од Реал Мадрид за 25 милиони евра. Минатата сезона играше на позајмица за Спортинг Лисабон. Има 12 настапи и еден гол во португалската лига.

InterServer Web Hosting and VPS