Славниот Џокер доби син: Mу даде име зад кое се крие ужасна приказна

Славниот оскаровец доби син и му го даде името на неговиот покоен брат

Холивудскиот актер Хоакин Феникс (45) и неговата партнерка Руни Мара (35) станаа родители, пренесува „Дејли меил“.

Имено, веста протече во јавноста кога режисерот Виктор Косаковски (59) ги откри овие информации на филмскиот фестивал во Цирих.

По проекцијата на филмот „Гунда“, чиј Хоакин е извршен продуцент, Виктор рече:

-Штотуку доби дете. Прекрасен син кого го нарече Ривер – рече директорот.

Актерката се породи пред еден месец, а нивниот син решија да го крстат по братот на Хоакин, Ривер, кој почина во 1993 година. Неговата желба беше неговиот син да го носи истото име како и братот кој го обожаваше.

Да потсетиме, Ривер имаше само 23 години кога почна да се грчи и да повраќа пред клубот „The Viper Room“.

Сето тоа го гледал неговиот помлад брат Хоакин, кој се обидел да му помогне и повикал брза помош.

Лекарите му дале лекови за да го придвижи срцето, но немало знаци на живот. Официјално беше прогласен за мртов на 31 октомври 1993 година во Калифорнија, а причина за смртта беше срцев удар предизвикан од предозирање со кокаин и хероин.

– Секој филм што го снимив е поврзан со Ривер на некој начин. Тој е моја инспирација. Го чувствувам неговото присуство, како да е секогаш тука и ме води – рече актерот во едно интервју.

Сепак, актерот и неговата партнерка сега имаат повеќе причини за радост и уживаат во првите денови со новороденото бебе, што им го исполни животот.

InterServer Web Hosting and VPS