Меган Маркл сака луѓето да ја видат „вистинската Меган“, снимајќи реално шоу со увид во приватниот живот со принцот Хари: критичарите веќе ја нарекуваат новата Ким Кардашијан

Телевизискиот водител Пирс Морган, страствен жесток критичар на Меган Маркл и принцот Хари, ја нарече војвотката од Сасекс „новата Ким Кардашијан“ откако „Сан“ и другите британски таблоиди објавија дека парот договорил снимање на реална документарна серија за Нетфликс.

Меган и Хари, кои оваа пролет ги напуштија своите позиции како постари членови на кралското семејство и сега живеат на имот вреден 14,7 милиони долари што го купија во Санта Барбара, Калифорнија, неодамна потпишаа договор со Нетфликс за подготвување на документарни филмови, серии, филмови и програми за деца за тој стриминг сервис.

Се веруваше дека нивната работа ќе биде пред се во областа на продукцијата и нарацијата, а реалната документарна серија е нешто сосема ново. Поранешната актерка Меган, наводно, сака луѓето да ја гледаат „вистинската Меган“, па реалното шоу ќе им овозможи на обожавателите увид во нивните животи, што многумина го сметаат за крајно лицемерие затоа што тврдеа дека го напуштаат кралското семејство, меѓу другото, за да ја заштитат нивната приватност

Извори цитирани од „Сан“ тврдат дека камерите ќе ги следат Меган и Хари три месеци, а серијалот документарни филмови ќе се фокусира на нивната хуманитарна работа, а не на она што се случува зад затворените врати на нивниот дом. Но, многумина се сомневаат во тоа бидејќи се убедени дека Нетфликс сака посочни материјали за милиони што се подготвени да им ги дадат за возврат.

Веста за реалната документарна серија се појави откако Меган и Хари се вклучија во претседателските избори во САД пред неколку дена со видео што го снимија за списанието „Тајм“ во градината на нивната куќа по повод објавувањето на 100-те највлијателни луѓе во светот.

На тоа видео, парот им порача на Американците да го отфрлат говорот на омраза, дезинформациите и негативноста на Интернет, неподелено мислење дека станува збор за слабо маскирана порака да се гласа за Џо Бајден, а не за Доналд Трамп.

Хари рече дека, се разбира, не може да гласа на овие избори во САД, што се толкуваше како најава дека има намера да побара американско државјанство и рече дека никогаш порано не гласал во Велика Британија.

Ова е едно од основните правила за членовите на кралското семејство, тие се политички неутрални и не смеат да го кажуваат своето мислење јавно во која било пригода. Според експертите за британската монархија, Хари и Меган ја преминале границата мешајќи се во американските избори, а истовремено го прекршиле договорот постигнат оваа пролет со кралицата Елизабета Втора. за напуштање на кралското семејство кога ветија дека сè што прават ќе биде во согласност со вредностите што стојат зад кралицата.

Но, тие го направија токму спротивното и по тоа појавување, анкетите покажуваат дека повеќе од две третини од Британците сметаат дека Хари и Меган треба да останат без сите титули. Некои коментатори веруваат дека тие всушност ја провоцираат кралицата и другите членови на семејството да им бидат одземени титулите, па затоа тие сè уште можат да играат на картичката „жртва“ што ја користат веќе некое време.

InterServer Web Hosting and VPS