Уште еден земјотрес во близина на Света Гора

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер, беше регистриран кусо по 7 часот утрово по локално време во морскиот дел меѓу вториот и третиот крак на Халкидики на 23 километри југозападно од Атос.

Денешниот земјотрес е дел од низата земјотреси, кои имаат ист епицентар како и оној со јачина од 5,2 што беше почувствуван вчера на Света Гора.

InterServer Web Hosting and VPS