Меган Маркл го изненади и расплака овој човек, зад кој стои страшна животна приказна!

Меган Маркл го изненади учесникот на шоуто за таленти во Америка и го трогна до солзи бидејќи тој не ни сонуваше дека ќе му се обрати.

Meghan Markle Sends A Heartfelt Message To Archie Williams During The  America's Got Talent Finale - NewsOpener


Меган Маркл ги изненади учесниците и гледачите на финалето на шоуто за таленти во Америка, а особено Арчи Вилијамс, кој се натпреварува како пејач и на која реши да му испрати специјална порака. Имено, Меган сними видео со порака до 59-годишниот Арчи, кој по грешка беше осудена на 36 години затвор, а беше ослободен минатата година. Неговата животна приказна ја трогна 39-годишната Меган која реши да го изненади на свој начин. “Здраво Арчи! Само сакав да ти кажам дека твојата приказна нè трогна толку многу што навивавме секоја недела за тебе. Ние сме горди на вас и навиваме за вас, едвај чекаме да ве видиме повторно. Ние сме со вас”, му рече Меган.

Meghan Markle makes surprise AGT appearance to support wrongly-incarcerated  singer Archie Williams

Меган се пошегува и дека нејзината поддршка не е само заради името, со оглед на тоа што името на нејзиниот син е и Арчи. Тој, од друга страна, беше во потполно неверување кога го виде и го слушна лицето на Меган и пораката што го расплака. Арчи беше погрешно осуден за наводно силување на 31-годишна жена уште во 1982 година врз основа на несигурни докази и изјавата на жртвата дека изгледал како напаѓач, а казната ја минал во затвор се додека базата на податоци за отпечатоци на ФБИ не ја докаже својата невиност во 2019 година. Тоа беше последното јавно и телевизиско појавување на Меган, бидејќи таа и принцот Хари се обидоа да го зајакнат својот бренд во САД, каде привлекоа големо внимание деновиве, покажувајќи отворен гнев кон сегашниот претседател на САД, Доналд Трамп и откривајќи дека ќе го дадат својот глас на да му ги даде на Бајден претстојните избори.

InterServer Web Hosting and VPS