Доналд Трамп упати порака до Хари и Меган! Тој им посака многу среќа..

Кандидатот на претстојните избори во САД и сегашен претседател Доналд Трамп ја искористи својата прес-конференција за да му испрати лична порака на принцот Хари.

Тој рече дека не е обожавател на Меган Маркл, која отворено и јавно го поддржуваше својот претседателски противкандидат Joо Бајден.

„На Хари му посакувам се најдобро. Ќе му треба “, рече тој.

Меган и Хари и се обратија на јавноста во заедничко видео пред неколку дена. Додека Хари нагласи дека општеството треба да се дистанцира од говорот на омраза што го расипува сочувството кај луѓето, Меган повика да оди на избори

„За секои избори, тие ни повторуваат дека овие избори се најважни, но овие се навистина оние“, рече таа меѓу другото.

InterServer Web Hosting and VPS