Откако нивната романса излезе на виделина, јавноста се заинтересира за нејзиниот живот: Живее во слободен брак, се бори против оружје…

Иако дел од обожавателите на Џенифер Анистон и Бред Пит никогаш нема да се откажат од надежта дека поранешната двојка ќе биде повторно заедно, 56-годишниот оскаровец се чини дека најде нова љубов. Но, оние што го познаваат велат дека на Бред не му паѓа на памет да се ожени повторно, ниту пак сака девојка која секогаш ќе биде со него. И, Никол Потуралски, 27-годишна германска манекенка со полски корени, која го дели времето помеѓу Германија и Калифорнија, совршено се вклопува. Покрај тоа, Никол е омажена, осум години е во брак со 68-годишниот Роланд Мери, сопственик на берлинскиот ресторан „Борхард“ каде минатото лето се сретнаа Бред и Никол. Никол и Роланд имаат седумгодишен син Емил, а нивниот брак е отворен, тврдат медиумите, па убавата манекенка, која изгледа потсетувајќи на поранешната сопруга на Бред, Анџелина Џоли, има слобода да гледа други мажи.

https://www.instagram.com/p/CFRn339MpyR/?utm_source=ig_web_copy_link

Роланд Мери е во брак неколку пати и има пет деца, филозофски е поврзан со брак и врски, не е заинтересиран за негативност и љубомора.


Бред е чест гостин во ресторанот на Мери од 2009 година, кога започна со снимањето на филмот „Безмилосните копилиња“ на Квентин Тарантино во Германија. Минатата година тој повторно уживаше во понудата на ресторанот додека го промовираше филмот на Тарантино „Било едно време во Холивуд“ во Берлин, со кој доби Оскар за најдобра споредна машка улога, а потоа ја запозна и Никол, на која и го даде бројот … Дека нема лоша крв помеѓу сопругот и љубовникот на Никол, потврдува и фактот дека ресторанот „Борчард“ нуди вино Шато Миравал Роуз Прованс, кое се произведува на имотот на Бред и Анџелина во Прованса.

https://www.instagram.com/p/CE9aUKdsDvT/?utm_source=ig_web_copy_link

Инаку, Никол ја откри ловец за таленти во Дизниленд Париз кога имала 13 години, а во меѓувреме изгради успешна манекенска кариера во Германија, само украсувајќи ја насловната страница на октомвриското германско издание на списанието „Elle“.

InterServer Web Hosting and VPS