ПРОБЛЕМИ ВО БРАКОТ- Џулија Робертс се посветила на ДРУГ маж

Се чувствува љубомора

Наводниот развод на една од омилените актерки во Холивуд, 52-годишната Џулија Робертс и 51-годишниот снимател Дани Модер, е честа тема на странските медиуми во последните неколку месеци. Долгогодишниот брак веќе неколку пати беше доведуван во прашање. Овој пат станува збор за обновување на врската на актерката со нејзиниот колега Ричард Гир, кој е во брак со Алехандра Силва од 2018 година, со која во април го доби и вториот син, чие име сè уште не е познато во јавноста.

Според списанието „Нова идеја“, Џулија и Ричард повторно се сретнале по повод раѓањето на момчето. „Тие се слушаат интензивно и се дружат. Детето целосно ги поврзало, а во последно време само деца ѝ се по паметот “, рекол анонимен извор. Иако и Ричард и Алехандра веќе имаат заеднички деца,па дури и од минати бракови, Џулија е првото нешто што им паѓа на ум кога се во прашање советите. Според овие написи, актерката, наводно, ќе биде и кума на детето.

Додека сето ова звучи како големо пријателство, гореспоменатото списание тврди дека наскоро ќе се запали „црвеното светло“ и ќе се создаде некоја хемија меѓу нив. Покрај тоа, сопругот на Џулија, Дани Модер, наводно е многу љубоморен и не го сака нивниот однос. За разлика од него, Алехандра нема време да се посвети на тоа, со оглед на тоа дека дома има петмесечно бебе.

Покрај сето тоа, вреди да се напомене дека за големите брачни проблеми на актерката и нејзиниот сопруг се пишуваше со месеци. На јавноста веќе ѝ е познато дека 52-годишниот „не може да ја смисли кариерата на„актерката“ затоа што често е во друштво на атрактивни актери на чиј шарм таа е често изложена. Да потсетиме, гласините за бурна врска се појавија уште во април кога извор близок до парот откри: „Тие живеат во вила, но не е доволно голема за да не се сретнат, тие сепак се караат и „паѓаат “ужасни навреди“.

InterServer Web Hosting and VPS