Нивната романса ги наполни таблоидите: Хари Стајлс откри што мисли за песните што Тејлор Свифт му ги посвети

Поп-sвездите Тејлор Свифт и Хари Стајлс имаат заедничко минато.

 Стајлс во едно неодамнешно интервју откри како се чувствува кога неговата поранешна девојка пишува песна за него, пишува „Гламур магазин“.

Ѕвездата на бендот One Direction и Swift беа заедно многу кратко во 2012 година, но очигледно доволно за да му посвети неколку песни на него и неколку години по раскинувањето. За песната „Style“ и „Out Of he Woods“ од 2015 година се само некои од многуте за кои се претпоставува дека се инспирирани од него. Тој, пак, и посвети само еден хит, ‘Два духови’.

Нивната романса ги наполни насловите на сите таблоиди, па затоа беше добар маркетиншки потег да пишувате за неа, а тоа се покажа исплатливо бидејќи и двата сингла станаа големи хитови. Омилената британска ѕвезда нема проблем со тоа.

– Размислувам за тоа што значи да се напише песна за некого, и што значи кога некој друг ќе ми посвети песна. Мислам дека е ласкаво дури и кога песната не е таква. Вие поминувате време да создадете нова работа и на крајот, користејќи ја Тејлор како пример, таа пишува одлично и нејзините песни се добри, напиша тој за списанието.

Тој кажува дека е важно да не се осети некој повреден и да не се открива премногу пред јавноста.

– Понекогаш се прашувам дали оваа песна е премногу лична и како ке ја сфати личноста на која песната е посветена, бидејќи секако ми е гајле за тоа.

26-годишниот пејач во моментов не е во врска откако раскина со француско-американскиот модел Камил Роу во 2019 година, а Тејлор Свифт е во врска со британскиот актер eо Алвин, па заклучуваме дека и се допаѓаат момците од „островот“.

InterServer Web Hosting and VPS