Горан Пандев добива нов тренер

Тимот на Џенова за кого настапува капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, во новата сезона ќе добие ново тренерско име.

Челниците на клубот веќе се договориле со Роналдо Маран, кој треба да потпише верност на две години.

Станува збор за тренер кој во претходните две сезони беше на клупата на Каљари, без работа остана на почетокот на март, поради серијата од 12 меча без победа. Маран ги водеше и Виченца, Бреша, Варезе, Катанија….тој доаѓа на местото на Давиде Никола.

InterServer Web Hosting and VPS