Се урна авион за обука во Русија

Руското Миностерство за одбрана соопшти дека авион за обука Л-39 имал несреќа во југозападниот дел на Краснодарската Област за време на тренинг. Авионот се урнал во ненеаселено место.

Според информациите, двајцата членови на екипажот, за среќа не се повредени.

„Двајцата членови на екипажот го напуштија леталото со падобран и не се повредени“, соопшти руското Министерство за одбрана.

InterServer Web Hosting and VPS