Во Србија 247 новозаболени и тројца починати

Во последните 24 часа се потврдени 247 новозаболени од коронавирус во Србија, а три лица починале.

Тоа е најмал број на починати од коронавирус во рок од 24 часа уште од 27 јуни, кога починаа две лица.

Тестирани се 9.100 лица, а 78 пациенти се на респиратори.

Епидемиолошката состојба се стабилизира на територијата на целата земја, а добрите бројки се резултат на почитување на превентивните мерки, истакнуваат од кризниот штаб.

InterServer Web Hosting and VPS