Рекорден број новозаразени во Хрватска

Денес, во Хрватска се потврдени уште 180 заразени од коронавирус, што претставува рекорден број заразени дневно во Хрватска, јавува „Индекс“.

Вкупно 811 лица се заразени во Хрватска.

Хоспитализирани се 115 пациенти, а 10 се на респиратор. Едно лице починало.

InterServer Web Hosting and VPS