Четирицикл удри во 83-годишна жена во Гостивар

Осумдесет и тригодишна жена од Гостивар е тешко повредена откако во неа удрил четирицикл на пешачки премина на улицата „Илинденска“ во Гостивар.

Жената била итно пренесена во Ургентниот центар во Гостивар, за укажување на лекарска помош.

По овластување од Јавен обвинител, увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од ОВР Гостивар.

InterServer Web Hosting and VPS