Ден со само еден починат од Ковид-19 – 94 нови случаи

Скопје, 10 авг – Од направени 762 тестирања во последните 24 часа регистрирани се 109 нови случаи на заразени од коронавирус.

Според инфорамциите на институцијата почината е една пациентка од Скопје во болнички услови.

Дсега все направени 115.590 тестирања на Ковид -19, а вкупната бројка на дијагностицирани од почетокот не епидемијата изнесува 11.942, оздравени се 8.087 пациенти, починати се 528 лица, додека бројот на активни случаи во моментов е 3.327.

InterServer Web Hosting and VPS