Солскјер потврди дека Санчез стана фудбалер на Интер

Менаџерот на Манчестер сити, Оле Гунар Солскјер потврди дека Алексис Санчез се приклучува на Интер со постојан трансфер, откако минатата сезона ја помина како позајмен фудбалер во италијанскиот клуб, и сега на задоволство на двата тима трансферот е постојан.

Солскјер го потврди ова по мечот со ЛАСК Линц во Лига Европа.

„Тоа ќе се објави, така што можам да потврдам дека имаме договор. Алексис уживаше таму и тоа е добар трансфер за него. Му посакуваме најдобро бидејќи е врвен фудбалер кој треба да игра добар фудбал. Поради некои причини не го видовме тоа во нашиот тим, но тој е професионалец и затоа му посакувам најдобро“, вели Солскјер.

И Антонио Конте по мечот на Интер со Хетафе изјави дека е задоволен од трансферот.

„Мислам дека тоа е добар потег на клубот. Навистина добар трансфер. Тој дојде кај нас во најлошиот момент во кариерата по две тешки години и потоа се повреди. Но, го вративме на вистински пат и исправно е Интер да го добие во најдобра форма“, изјави Конте.

InterServer Web Hosting and VPS