Пробајте го најдобриот природен лек за чистење на цревата! После тоа вирусите не Ви можат ништо

Викторија Семјонова, експерт за природно лечење дава рецепт за радикално чистење на цревата.

Земете половина килограм свежи моркови и исто толку свежо цвекло.

Зеленчукот ситно исечкајте го и ставете го во неоштетен емајлиран сад. Прелијте со врела вода така што водата треба да биде два прста над зеленчукот.

Потоа додадете по една рака сецкани суви кајсии и суво грозје. Ставете го садот на жешка рингла за да зоврие водата. Веднаш потоа тргнете го садот од оган.

Во течноста додајте една лажица мед и оставете да отстои покриено 12 часа на ладно место. Потоа, процедете ја течноста и пијте по половина чаша три пати дневно. Чистењето на цревата со помош на овој рецепт трае еден месец.

Преостанатата течност чувајте ја во фрижидер.

InterServer Web Hosting and VPS