Хисени по разговорите со Палмер: САД го поддржуваат дијалогот во Брисел

Косовскиот координатор за дијалог со Србија, Скендер Хисени, изјави дека Соединетите држави го поддржуваат бриселскиот дијалог меѓу Белград и Приштина. Тој по средбата со американскиот претставник за Западен Балкан, Метју Палмер, во Вашингтон изјави дека добил уверување оти Соединетите држави ќе бидат вклучени во процесот.

InterServer Web Hosting and VPS