Конте си направил супер договор: Ако Интер го отпушти ќе си добие цело богатство

Деновиве во италијанските медиуми почна да се шпекулира за можно заминување на Антонио Конте од редовите на Интер.

Во овој момент тоа не изгледа толку реално, а уште повеќе е така од кога „Кориере дело Спорт“ откри колку тимот од Милано ќе треба како оштета да му плати на Конте ако го отпушти.

Според информациите на познатиот италијански медиуми доколку Интер го отпушти Конте ќе треба да му плати казна во висина од 150 милиони евра. Ќе потсетиме Конте во овој момент е најплатениот тренер во Серија А со плата о 12 милиони евра по сезона.

Интер на табелата се наоѓа на четвртата позиција со 65 освоени бодови, 11 помалку од лидерот Јувентус.

InterServer Web Hosting and VPS