Пијан маж искршил прозорци на 11 возила

Полицијата во Сараево утрово пронашла маж кој во алкохолизирана состојба ги скршил прозорците на 11 автомобили во една населба во Сараево.

Како што пренесува „Кликс“, станува збор за мигрант на кој може да му биде изречен притвор по истрагата.

„Штом добивме дојава, полицајците излегоа на терен и пронајдено е лицето што ја предизвикало штетата на автомобилите. Во тек е кривична истрага, по што ќе се одлучи дали ќе биде приведен“, соопшти полицијата.

InterServer Web Hosting and VPS