Џорџ Клуни пред лудило: Не може повеќе да се грижи за деца Џорџ Клуни пред лудило: Не може повеќе да се грижи за децата та

Бракот на 58-годишниот Џорџ и 41-годишната Амал Клуни е често во центарот на вниманието на медиумите. Иако многу добро ја кријат својата приватност од јавноста, гласините за нивните брачни подеми и падови секогаш некако излегуваат на виделина. Поради преполниот распоред на адвокатката Амал, целата грижа и одговорност за децата падна на Џорџ, кој не се најде во таа улога и полека „пука на шавовите“. Додека Џорџ мораше да се откаже од социјалниот живот и да се посвети на своето семејство, Амал продолжи да работи во удобноста на својот дом.

View this post on Instagram

Celebrating 5 years ❤️ #amalClooney

A post shared by Amal Clooney (@amal__clooney) on

Претходниот начин на живот во едно големо друштво и постојаната забава мораше да се промени веднаш штом се запозна со Амал, а сега тој мора да се грижи за децата сам. Тој е измачуван од сите домашни работи, но хранењето, капењето и успивањето на близначките создаваат посебен проблем за него, наведува тој. Една од најголемите причини за нивното несогласување е образованието на децата. Додека Џорџ сака децата да одат на училиште во Соединетите држави, Амал сака тие да останат во Лондон и да се запишат таму во приватно училиште.

https://www.instagram.com/p/BxZa4wXguiA/?utm_source=ig_web_copy_link
InterServer Web Hosting and VPS