Воз удри и тешко повреди маж кај Визбегово

Едно лице е тешко повредено по удар од воз кај надвозникот во Визбегово. Железничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин од 17.00 до 19.35 часот.

„Вчера во 17.00 часот било пријавено дека на железничката пруга Скопје Север – Ѓорче Петров, после надвозникот во Визбегово, воз што сообраќал на релација Скопје – Кичево удрил во едно лице, кое било пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош“, велат од полицијата.

InterServer Web Hosting and VPS