Далиќ селектор на Хрватска до 2022 година

Повеќе нема дилеми кој ќе ја води селекцијата на Хрватска на следниот Мундијал во 2022 година во Катар. Тоа ќе биде сегашниот и воедно најуспешен селектор Златко Далиќ.

Човекот кој ја водеше Хрватска до финалето на Светското првенство во Русија, ја доби пордшката од своите претпоставени деновиве, и само треба да се потпише нов договор, које формалност.

Далиќ на оваа функција е платен 1.5 милиони евра годишно со стариот, но и со новиот договор.

InterServer Web Hosting and VPS