Вучиќ ветува дека ќе го сочува мирот во Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, им порача на граѓаните дека државата ќе може да „го заштити мирот и стабилноста и покрај криминалните, хулиганите, насилните напади“ кои, како што рече, „ги шокирале сите“.

Во видео порака на официјалниот профил на Инстаграм на Иднина за Србија, Вучиќ ги спореди синоќешните немири во Нови Сад со упадот на фашистичките единици во градот во 1941 година и ги замоли сите граѓани „во Белград и Нови Сад и сите други градови“ да не „се спротивставуваат на насилниците“.

„Ние, како држава, ќе го сториме тоа. Ќе го сочуваме мирот за нашата држава“.

InterServer Web Hosting and VPS