Претседателот на Барселона незадоволен од Гризман

Претседателот на Барселона, Жосеп Марија Бартомеу не е задоволен од играта на напаѓачот Антоан Гризман. Според „АС“, шефот на каталонскиот клуб е разочаран од перформансите и проблемите на Французинот од адаптацијата во тимот, па тој ќе биде подготвен да ја разгледа опцијата за продажба на фудбалерот.

Барселона го купи Гризман од Атлетико пред една година.

Оваа сезона, 29-годишниот Французин играше на 43 натпревари на сите турнири, постигна 14 голови и направи четири асистенции.

InterServer Web Hosting and VPS