Ковид 19 во Србија: 276 заразени на 8.377 тестирања, тројца починати, 42-ца на респиратор

Во Србија денеска се регистрирани нови 276 случаи со Ковид, 19, а тројца починаа.

Во последните 24 часа тестирани се 8.377 примероци, или вкупно 401.240.

До сега се регистрирани 14.564 потврдени случаи на Ковид-19.

На респирaтор се 42 пациенти, додека бројот на активни случаи е 1.625. Во Србија од почетокот на епидемијата починаа 277 лица.

InterServer Web Hosting and VPS