Се откажа од марихуаната и алкохолот само затоа што е бремена?

Американската пејачка и поранешна ѕвезда од серијалот „Хана Монтана“ Мајли Сајрус неодамна призна дека води здрав живот во последните шест месеци, без пороците со кои „мака мачи“ веќе неколку години. Иако открила дека се свртела кон нов живот пред се поради операцијата на гласните жици, таа признава дека е среќна што може да живее среќно и мирно. Како што самата открила, семејните односи сега се подобри. Сепак, по нејзината спомената изјава за списанието „Variety“, веста излезе во јавноста до медиумите дека од пороците се откажала само затоа што е бремена.

За јавноста е познато дека Мајли отворено се залагаше за консумирање марихуана. Токму оваа врска ги натера многумина да помислат дека пејачката е бремена. Имено, на 20 април, кога се слави денот на марихуаната, таа јавно рече дека не пуши. Таа изјава шокираше многумина. Како резултат, се покренаа шпекулации за нејзината бременост. ‘Таа ја поминува целата своја изолација со момчето Коди Симпсон, па затоа не би било изненадувачки ако се впуштат во таа авантура. Верувам дека затоа одлучи да се откаже од пушењето ‘, се зборовите на анонимен извор.

View this post on Instagram

captain’s dance with the devil

A post shared by CS (@codysimpson) on

https://www.instagram.com/p/B4T_2bsF-R5/?utm_source=ig_web_copy_link
View this post on Instagram

Park Ave Armory with @marcjacobs shot by @vijatm

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

InterServer Web Hosting and VPS